Bizonyos esetekben szükségünk lehet arra, hogy a PowerShell alatt ne csak a 2.0-ás, hanem valamely más .NET keretrendszer futtató környezete is elérhető legyen. Ez akkor lehet fontos számunkra, ha egy olyan új osztályt vagy egy réginek új metódusát vagy tulajdonságát akarjuk elérni, ami a 2.0-ban nincs meg.
Szerencsére ebben a tekintetben is testre szabható a PowerShell, nem kell megvárni a 3.0-ás PowerShell megjelenését (a könyv ezen részének írása 2012. februárjában zajlik). Ha például azt szeretnénk elérni, hogy a PowerShell a .NET4 runtime-ot használja, ehhez a %WINDIR%/system32/WindowsPowerShell/v1.0/powershell.exe.config-ban kell módosítani az alábbiak szerint:
<?xml version="1.0"?>
<configuration>
<startup useLegacyV2RuntimeActivationPolicy="true">
<supportedRuntime version="v4.0.30319"/>
<supportedRuntime version="v2.0.50727"/>
</startup>
<runtime>
<loadfromremotesources enabled="true"/>
</runtime>
</configuration>
Látható, hogy akár több .NET Framework Runtime modulunk is lehet a PowerShell alatt, ilyenkor minden felsorolt verzióhoz kötött építőelemből származó osztályt használhatunk.
Természetesen vigyázni kell arra, hogy ez csak a PowerShell.exe működését fogja befolyásolni. Az ISE felületet vagy a PowerGUI környezetet nem, így ha ott is el akarjuk érni ezt a lehetőséget, akkor az azoknak megfelelő konfigurációs állományt is módosítani kell.